EFT Teknikleri İle Koçluk

“Emotional Freedom Tecniques: EFT Nedir?”: EFT, kişinin enerji bedeninde oluşmuş duygusal tıkanıkların açılmasında kullanılan, hızlı ve çok etkili bir yöntemdir. Uygulamaların kökeninde binlerce yıldır kullanılan Çin tıbbının tanımlandığı kavramlar ve ilkeler yatar. Bugün çok sayıda psikolog ve tıp doktoru çeşitli rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasında EFT’den yararlanmaktadır.

Yan etkisi ve herhangi bir zararı olmayan, tam güvenli bir yöntemdir. Hepimiz başımızdan kötü bir olay geçtiğinde, olumsuz ve derin bir deneyim yaşadığımızda bunun etkilerini yıllarca taşıdığımızı biliriz. Bunun nedeni geçirdiğimiz travmanın enerji bedenimizde bıraktığı tıkanıklıklardır.

EFT’nin kuramı bunun iyice genişletilmiş halidir: ‘’Bütün olumsuz duyguların nedeni bedenin enerji sisteminde meydana gelmiş bir aksaklıkıtır.’’ Bu aksaklık enerjisel olarak giderildiği anda duygusal düzeyde de giderilir ve kişi olumsuz duygulardan kurtulur.

Bu basit yöntem ile tüm yapılan, bir yandan halletmek istediğiniz sorunu zihnimizde tutarken ve bununla ilgili duyguların ortaya çıkmasına izin verirken, diğer taraftan parmak uçlarınızla bazı akupunktur noktalarına hafifçe vurmaktan ibarettir. Bu şekilde meridyenleriniz açılır ve enerjiniz dengelenir, sorun da kalıcı bir biçimde ortadan kalkar.