Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu Nedir?

Yönetici koçluğu ile kendinizin yönetsel yönünüzü keşfeder, potansiyelinizin farkına varır ve en etkin şekilde kullanmayı öğrenirsiniz. Liderlik konusunda kendinizle ilgili yapılan çalışmalar, size yüksek yönetim bakış açısı kazandırır. Bu yöntem ile stratejik ve operasyonel konularda kolay, analitik, somut, bilimsel ve stratejik düşünebileceğiniz davranış tipleri geliştirir, çatışma ve kriz yönetimlerinde en kolay yolu seçebilirsiniz. Yönetici koçluğu ile birlikte kendiniz ve ekibiniz için motivasyonu, üretimi ve yaratıcılığı yüksek bir liderlik sergilerken, iş yaşamınızda vizyoner bir bakış açısı deneyimlerseniz. Koçluk ile temasınız size yönetimin iş değil sanat olduğunu gösterir ve bilimsel yönü ile strateji, hedef belirleme, planlama ve uygulama konusunda verimli ve etkin bir halde çalışabilmenizi sağlar.

Yönetici Koçluğu Size Neler Katar?

 Yönetim tarzınız, duruşunuz, verdiğiniz kararlar ve davranış biçiminiz açısından liderlik özellikleri göstereceksiniz.

Çalışma performansını en etkin şekilde yönetebileceksiniz.

Kişisel algılardan uzaklaşarak sadece konu ve amaca yönelik çalışma methodları ile çalışmaya başlayacaksınız.

İkna, iletişim, farklı kişilikler ve zor durumlarla başa çıkma oranınız artarken, kaliteli yönetim konusunda somut ilerlemeler kaydedeceksiniz.

Yönetimin aslında “iş” değil bir sanat olduğunu, içerisinde aynı zamanda bilimsel bir çok yöntemi de barındırdığını fark edeceksiniz.

Strateji, hedef belirleme, planlama ve uygulamada verimli ve etkin bir hale geçiş yapacaksınız.

Çalışan yönetimi, yönetici yönetimi, yönetimin yönetimi konularında farklı bakış açısı, farkındalık ve uygulamaya geçişi sağlayarak yönetim prensiplerinizi sizin ve şirketinizin değerlerine uygun bir halde yaşayacaksınız.

Stresli bir iş yaşamından, iş yaşamının doğasını tüm doğallığı ile kabul edebilir bir hale geleceksiniz ve olumsuzlukları kendinizi yükseltmek adına kullanabileceksiniz